Aktualności

Incentive – co, dla kogo i dlaczego?

Opublikowano: 2015-07-28 08:58:34

Wyjazdy Incentive to kolejny zwrot używany w naszym kraju, który niestety nie ma swojego odpowiednika w języku polskim. Z tego właśnie względu jest to pojęcie raczej nieznane poza osobami z branży turystycznej lub pracownikami korporacji. Nie twierdzimy, że to źle. W końcu nie można dać się zwariować z wprowadzaniem angielskich zwrotów do naszego języka. Jednak potrzebujemy kilku (może kilkunastu) zdań, żeby wyjaśnić czym właściwie zajmuje się Suerte.

Incentive, jeżeli już szukać polskiego określenia, to turystyka biznesowa obejmująca wyjazdy firmowe o charakterze motywacyjnym, premiowym lub integracyjnym. To doskonałe narzędzie sprzyjające osiąganiu założonych przez firmę planów poprzez docenianie jednostek. Dla pracowników i współpracowników są zazwyczaj wypoczynkiem i nagrodą, która w rzeczywistości spełnia odpowiednie cele firmy.

Dla kogo? Dla każdego. Najczęściej, jak wspominaliśmy na początku, wyjazdy incentive organizowane są w korporacjach i wielkich koncernach dla najlepszych pracowników, klientów i kontrahentów. Jednak coraz większą popularnością cieszą się również wśród mniejszych firmy. Każda impreza przygotowywana jest zgodnie z indywidualnymi wymaganiami, uwzględniając przeznaczony na ten cel budżet. Wysokie koszty nie są czynnikiem niezbędnym, można zaplanować weekendowy city break w Berlinie lub dwudniowy pobyt w Krakowie czy na Mazurach połączony z atrakcjami dopasowanymi do potrzeb i oczekiwań uczestników wyjazdu. Zwłaszcza, że po drugiej stronie szali stawiane są korzyści, które z pewnością przewyższą poniesione koszty.

Odpowiednio zaplanowany i zorganizowany program imprezy incentive (niezależnie czy jest to forma szkolenia, wyjazdu integracyjnego czy programu premiowego) niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści dla firmy:

  • podniesienie lojalności pracowników wobec firmy,
  • identyfikację kontrahentów z firmą i jej celami,
  • budowanie wizerunku firmy,
  • budowanie relacji pomiędzy pracownikami,
  • tworzenie więzi pomiędzy firmą, marką a kontrahentami.

 

Incentive to zdecydowanie wydatek, który przyniesie 100% zysku!

Chcesz zorganizować wyjazd?

Świetnie! Zaprojektujemy go od początku do końca!
Przekaż nam swoje wymagania, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Znajdziesz nas także na portalach społecznościowych.
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco!